Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse WSPÓŁPRACA, WSPÓŁDECYDOWANIE, WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ

Uczennice z klasy 1 DW zakończyły prace projektowe w konkursie „Niemiecki ma klasę/Deutsch hat Klasse”, organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie.

W 2016 roku projekt ”Niemiecki ma klasę/Deutsch hat Klasse” uzyskał „European Language Label“, honorowy europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

W tegorocznej edycji bierze udział 113 zespołów z całej Polski. W naszym projekcie uczestniczyły ...

Natalia Becker, Julia Chmiel, Agata Dróżyńska, Ola Głaszcz, Magdalena Kaczyńska, Michalina Jaroszewska, Monika Lubawińska, Patrycja Łukiewska, Maria Łangowska, Patrycja Maćkiewicz, Klaudia Polanowska, Nikola Polasik, Iwona Pietrkiewicz, Dagmara Romianowska i Kinga Smoleńska. Projekt odbywał się w języku niemieckim, a koordynatorem  była nauczycielka języka niemieckiego, pani Hanna Mierzejewska.

Zadanie konkursowe  polegało  na tym, by wspólnie zastanowić się, jak  powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciele będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę.

Zadanie zostało wykonane  na „szóstkę”.  Uczennice wraz z nauczycielką przemalowały salę  i samodzielnie wykonały barwne dekoracje. Wystrój sali został całkowicie  zmieniony, zmieniono kolorystykę ścian, ustawienia ławek oraz tablicy. W pracach malarskich pomagał nam tata  uczennicy Michaliny Jaroszewskiej oraz uczeń z klasy II BC, Robert Misiek.  Wsparcia udzielili także dyrektor naszej Szkoły, pan mgr  inż. Józef Pyrczak oraz rodzice uczennic, biorących udział w projekcie.

Serdecznie dziękujemy!!!

Sala języka niemieckiego zmieniła się nie do poznania. Od dzisiaj jest to nowoczesne, przestronne i przyjazne dla uczniów miejsce do nauki. Praca konkursowa została już wysłana, a my czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie konkursu, które nastąpi 04.04.2018r. Trzymajcie za nas mocno kciuki!!!