Integracja klas pierwszych

Dnia 07.09.2018 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska wzięli udział w zajęciach integracyjnych na terenie Fortu IV. Uczniowie wraz z wychowawczyniami i opiekunami mieli możliwość poznania historii obiektów fortecznych XIX - wiecznej Twierdzy Toruń, i poznać jeden z nich - Fort IV.

Zobaczyli jak wyglądały koszary, żołnierska latryna, stanowiska bojowe. Mogli sprawdzić swoją odwagę przechodząc przez ciemny tunel - czy wreszcie obrócić 200 - kg kopułą pancernego stanowiska obserwacyjnego piechoty. W trakcie gry terenowej sprawdzali swoją sprawność fizyczną, a także umiejętność współpracy w zespole. Po intensywnym wysiłku nadszedł czas na odpoczynek i konsumpcję upieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Zajęciom integracyjnym klas pierwszych dopisała także piękna pogoda, wszyscy w dobrych humorach opuścili Fort IV.