Uczniowie ZSIŚ na konferencji naukowo - szkoleniowej poświęconej środkom zastępczym tzw. „dopalaczom”

W dniu 26 września przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w konferencji naukowo – szkoleniowej poświęconej środkom zastępczym, tzw. „dopalaczom”, zorganizowanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu ...

Celem konferencji było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie środków zastępczych.

Zaproszeni goście zaprezentowali wykłady dotyczące „Epidemiologii zatruć substancjami psychoaktywnymi”, „Dopalacze – aktualna sytuacja epidemiologiczna, instrumenty przeciwdziałania”, „Dlaczego sięgamy po dopalacze? - oto jest pytanie …”

Dzięki tej konferencji uczniowie w pełni zrozumieli jak niebezpieczne, zagrażające zdrowiu i życiu są dopalacze. Zdobytą wiedzą na pewno podzielą się ze społecznością szkolną, do której należą.