Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie plastycznym

Mikołaj Dorosiński zajał pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Niepodległa, wolna, modna" z okazji 100-lecia odzyskania przez Toruń niepodległości organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej - DOM HARCERZA w Toruniu. Celem konkursu było włączenie dzieci i młodzieży w upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości przez Toruń w roku 1920.

Gratulujemy Mikołajowi.

Powrót Torunia do Polski zaowocował wybuchem życia kulturalnego i towarzyskiego. Jak grzyby po deszczu powstawały chóry, zespoły teatralne i muzyczne. Otwierano wystawy artystyczne i przemysłowe, na których można było podziwiać dokonania polskiego rolnictwa i przemysłu, także włókniarskiego i odzieżowego. Zaludniały się cukiernie, kina i teatry przyciągały patriotycznym repertuarem. Lżejsze spektakle oferowały sceny ogródkowe, przyjezdne grupy cyrkowe i iluzjony. Toruńskie elegantki podążały za europejska modą....