Toruńskie szkoły zawodowe szansą na sukces

Od 1 czerwca 2013 r. nasza szkoła uczestniczy w projekcie POKL.09.02.00-04-039/12 „Toruńskie szkoły zawodowe szansą na sukces” realizowanym przez Gminę Miasto Toruń. W ramach projektu odbyły się miesięczne staże wakacyjne dla 10 uczniów naszej szkoły, które miały miejsce w następujących firmach: Ogrodnictwo M.E. Stępień, Firma Kwiaciarnia Sympatia s.c. Anna Kruczyńska, Tomasz Grimnitz, P.P.H.U Zjawiskowe Ogrody Anna Ozga, Starostwo Powiatowe Aleksandrów Kujawski, Gospodarstwo Rolne Śliwa Tomasz,Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Dzięki udziałowi w stażach młodzież mogła pogłębić nie tylko pogłębić swoją wiedzę zawodową, ale przede wszystkim  udoskonalić swoje umiejętności praktyczne pod okiem prawdziwych Mistrzów. Dodatkowym „atutem” były stypendia stażowe.

Kolejna grupa 10 uczniów, będzie mogła uczestniczyć w stażach w lipcu i sierpniu 2014 roku.

Od 1 listopada 2013 r. będą realizowane zajęcia:

• dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego i matematyki;
  • podnoszące kompetencje z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego i matematyki;
  •  z doradztwa edukacyjno-zawodowego;
  •  z pomocy pedagogiczno- psychologicznej.

Do realizacji w/w zajęć zostaną zakupione różnorodne pomoce dydaktyczne, podręczniki i materiały biurowe.

Od 1 stycznia 2014 r.w ramach projektu „Toruńskie szkoły zawodowe szansą na sukcesrealizowane są zajęcia:

• dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego;
  • podnoszące kompetencje kluczowez języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego;
  • z doradztwa edukacyjno-zawodowego;
  • z pomocy psychologiczno-pedagogicznej