Szkoła pamięta

Listopad, to miesiąc zadumy, refleksji nad przemijaniem, modlitwy za tych, którzy odeszli. To także czas odwiedzania cmentarzy, miejsc pamięci, zapalania zniczy i składania kwiatów w dowód naszego szacunku i miłości.
Co roku uczniowie ZSIŚ wraz znauczycielami zapalali znicze i składali kwiaty na toruńskich cmentarzach. W tym roku jest to utrudnione, lecz prosimy pamietajcie o mogiłach, w miarę możliwości, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - wybierzcie się na Cmentarz, zapalcie znicz na bezimiennej mogile.
Drodzy uczniowie przypominamy też, że nauczyciele historii i WOS czekają na Wasze prezentacje do tyczące historii Miejsc Pamięci w Toruniu (np. historia niemieckiego obozu przesiedleńczego "Szmalcówka"), wybitnym postaciom - np. gen. Elżbiecie Zawackiej czy gen. Władysława Bortnowskiego.