Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Niedziela, 2021-04-11

Imieniny: Filipa, Izoldy

Szkoła Odkrywców Talentów

Tutaj przeczytasz o najważniejszych działaniach, dzięki którym Nasza szkoła została nazwana SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Rozwijamy talenty w dziedzinie

a. zawodowej
b. artystycznej i literackiej
c. sportowej
d. obywatelskiej

 

  

    

 

Oto najważniejsze działania, dzięki którym szkoła została nazwana
SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW


Rozwijamy talenty w dziedzinie

a. zawodowej:

- opis zajęć:
Zajęcia dla uczniów przygotowujących. się do udziału w olimpiadach i konkursach zawodowych. Pozyskiwanie stypendiów naukowych dla szczególnie uzdolnionych uczniów w kierunkach technicznych. Udział w wizytach studyjnych w branżowych zakładach pracy, gospodarstwach ogrodniczych, uczelniach technicznych.

- opis dokonań uczniów:
Szkoła posiada tytuł Lider edukacji zawodowej. Czołowe miejsca na szczeblu centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (ochrona i inżynieria środowiska oraz architektura krajobrazu-14 finalistów). Laureaci i finaliści konkursów technicznych (m.in. Regionalne Forum Instalacyjne; Zostań inżynierem; Toruński Ponadgimnazjalny Konkurs Ekologiczny; Ogrody Kielce 2011)

- zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
technicznych i artystycznych

b. artystycznej i literackiej:

- opis zajęć:
Zajęcia rozwijają talenty humanistyczne, uwrażliwiają na piękno otaczającego świata, umożliwiają prezentację twórczości nie tylko literackiej. Projekty edukacyjne i teatralne. Przygotowanie do konkursów artystycznych. Ścisła współpraca z instytucjami kulturalnymi Torunia.

- opis dokonań uczniów:
12 laureatów konkursów plastycznych, artystycznych, literackich i fotograficznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i miejskim (m.in. Biennale Sztuki, Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny, Plastyczne spotkania z kulturą żydowską). Nagrody Prezydenta Miasta i Doradcy Metodycznego.

- zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
humanistycznych i artystycznych

c. sportowych:

- opis zajęć:
Zajęcia dla uczniów zdolnych, wyselekcjonowanych na podstawie specjalistycznych testów z LA. Rozwój indywidualnych cech i uzdolnień. Uczestnictwo w zajęciach klubu lekkoatletycznego MKL Toruń. Przygotowanie do rywalizacji sportowej.

- opis dokonań uczniów:
Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą i Indywidualnych Mistrzostw Torunia w LA; VI Olimpiady Młodzieży w LA, Lekkoatletycznej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych, Indywidualnych Biegów Przełajowych Chłopców oraz Indywidualnych Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego w LA.
Tylko w ostatnim r. 22 medale (10 złotych, 4 srebrne, 8 brązowych)

- zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
sportowych

d. obywatelskich:

- opis zajęć:
Zajęcia propagują i poszerzają wiedzę o UE, kształtują postawę szacunku dla dziedzictwa kulturowego. Zwiększają uczestnictwo młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcają do świadomego udziału w wyborach. Uczestnictwo w konkursach o tematyce europejskiej. Działania mające na celu rozwijanie współczesnych problemów cywilizacyjnych

- opis dokonań uczniów:
Dwukrotnie nasz uczeń Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia. Organizacja kolejnych edycji Konkursu Razem w Unii 2011 dla uczniów szkół gimnazjalnych z Torunia i okolic i Konkursu Plastycznego Architektura z surowców wtórnych. Udział w projektach, np. Młodzi głosują (I m-ce na hasło prom. projekt). Wyróżnienie w wojewódzkim etapie konkursu Wypromuj swoją małą ojczyznę.

- zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
aktywności obywatelskiej

Partnerzy instytucji: Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, Akademia Techniczno-Rolnicza w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, English Unlimited sp. z o.o. w Sopocie, SiTR Ekspert w Koszalinie, Fife Concil Szkocja

 

 Nasze działania znajdziesz na stronach

 www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty

Strona Ośrodka Rozwoju Edukacji

efs.men.gov.pl/projekt-szkola-odkrywcow-talentow

Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej - Rok Odkrywania Talentów