Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Niedziela, 2021-04-11

Imieniny: Filipa, Izoldy
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

„Joker” w Niebieskim Kocyku

2019-12-05
Powiększ zdjęcie

We wtorek byliśmy z dużą grupą mieszkańców naszego internatu na seansie filmowym „Joker”. Jest to smutny film o komiku, który strudzony życiem popada w obłęd i staje się mordercą. Jedna ze scen pokazuje jak duży wpływ na późniejsze zachowania filmowego bohatera miało jego bardzo trudne dzieciństwo oraz niezrozumienie i niechęć w niesieniu pomocy ludzi, których spotykał na swojej drodze już w dorosłym życiu.

W drodze powrotnej wymienialiśmy się naszymi spostrzeżeniami i uwagami na temat filmu.
Czekamy na kolejne wyjście.

Czytaj więcej o: „Joker” w Niebieskim Kocyku

SOS Wioski Dziecięce

2019-12-05
Powiększ zdjęcie

Jak co roku czekamy na loterię fantową, aby kupić losy i wspomóc tym samym samotne dzieci z Wiosek Dziecięcych, a przy okazji wygrać ciekawe fanty. W tym roku największą wrażliwością na krzywdę najmłodszych wykazał się Paweł, który kupił 20 losów i otrzymał wyróżnienie w postaci książki.

Kolejna loteria w maju. Czekamy.

Czytaj więcej o: SOS Wioski Dziecięce

Andrzejki 2019

2019-12-05
Powiększ zdjęcie

Dyskotekę Andrzejkową zdominowali kolarze w swoich sportowych strojach. Na nich zawsze można liczyć. Do bardzo udanych należał taniec integracyjny „belgijka”, dzięki któremu  wszyscy później świetnie się bawiliśmy. Jak  Andrzejki to i wróżby. Dziewczęta wróżyły przyszłość wszystkim chętnym, np. imię przyszłej lub przyszłego wybranka serca, czy też kto pierwszy z uczestników zabawy ożeni się, a z dziewcząt, która pierwsza wyjdzie za mąż.
Nie zabrakło ciastka z wróżbą czy też innych słodkich upominków.

Czytaj więcej o: Andrzejki 2019

Konferencja podsumowująca praktyki zagraniczne uczniów

2019-12-05
Powiększ zdjęcie

W czwartek 05.12 2019 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu odbyła się konferencja podsumowująca praktyki zagraniczne uczniów, które odbywali w maju 2019r w Słowenii oraz Hiszpanii w ramach projektu „Europejskie praktyki zawodowe toruńskich techników inspiracją i szansą zdobycia kluczowych umiejętności innowacyjnego gospodarowania naturalnymi zasobami przyrody” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Czytaj więcej o: Konferencja podsumowująca praktyki zagraniczne uczniów