Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Wydarzenia

Wydarzenia

Artykuły

Organizacja pracy biblioteki szkolnej w miesiącu czerwcu 2020

2020-06-03

Prosimy o zapoznanie się z zasadmi pracy Biblioteki szkolnej dotyczącymi m.in. zwrotów książek oraz wypożyczeń, także na czas wakacji.

Organizacja pracy biblioteki szkolnej

Czytaj więcej o: Organizacja pracy biblioteki szkolnej w miesiącu czerwcu 2020

Zostań w domu - czytaj książki: oferta księgarni Legimi

2020-03-31

Księgarnia internetowa Legimi odpowiedziała na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączyła do projektu #TerazCzasNaCzytanie. Rodzice mogą pobrać dla swoich dzieci udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe, zaś wszyscy czytelnicy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu na 14 dni - nawet na 4 urządzeniach.

Więcej informacji na:

https://www.legimi.pl/

https://www.legimi.pl/blog/2020/03/ksiazki-za-darmo-dla-dzieci-i-mlodziezy-od-legimi-dolaczamy-do-projektu-terazczasnaczytanie/

 

Czytaj więcej o: Zostań w domu - czytaj książki: oferta księgarni Legimi

Zostań w domu - czytaj książki: oferta księgarni Empik

2020-03-30
Powiększ zdjęcie

W związku z przystapieniem naszej szkoły do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" do szkolnej biblioteki trafiło bardzo dużo interesujących książek. Niestety zawieszenie zajęć spowodowało, że niewiele osób zdążyło je wypożyczyć.  Czas przymusowego pobytu w domu sprzyja czytaniu, w związku z tym księgarnia internetowa Empik udostępniła czytelnikom konto Premium za darmo na 60 dni. Dzięki temu każdy ma teraz dostęp do 13 tys. tytułów! Zachęcamy do skorzystania z oferty!

Szczegóły:

https://www.empik.com/czas-w-domu?gclid=EAIaIQobChMIrPLI6IjD6AIVWoXVCh1ncweyEAAYASAAEgJU9fD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Czytaj więcej o: Zostań w domu - czytaj książki: oferta księgarni Empik

I Ty chodź z nami do powstania! Miejska gra na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

2019-05-31
Powiększ zdjęcie

30 maja 2019. młodzież z klasy I DW miała okazję, pod opieką nauczycielki bibliotekarki,  wziąć udział w grze miejskiej organizowanej przez Książnicę Kopernikańską i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, upamiętniającą 100 lecie Powstania Wielkopolskiego. Gra odbywała się na terenie starówki w różnych lokalizacjach. Dzięki niej odwiedziliśmy grób powstańca Gerharda Pająkowskiego. Mimo, że nie udało się tym razem stanąć na podium, miło spędziliśmy czas na zdobywaniu wiedzy, rozwiązywaniu zadań oraz krzepiąc się grochówką wojskową na dziedzińcu I LO.

 Stara BibliotekaraWięcej zdjęć

- https://photos.app.goo.gl/KHtEnrPEjKCJ8WU4A

 

Czytaj więcej o: I Ty chodź z nami do powstania! Miejska gra na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Spotkanie z Profesor Ewą Bińczyk

2019-05-28
Powiększ zdjęcie

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa a więc propagowania rozwoju osobistego poprzez lekturę, młodzież klasy II BC pod opieką wychowawczyni p. Anny Wojdowicz, miała okazję – 20 maja  2019 r. spotkać się profesorą UMK Ewą Bińczyk.

Profesora jest socjolożką i filozofką, autorką bestsellerowej książki „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu”. Jest to pozycja opisująca narrację wokół najważniejszego globalnego a nawet kosmicznego problemu – zmian klimatycznych wywołanych destrukcyjną gospodarką człowieka.

 

Czytaj więcej o: Spotkanie z Profesor Ewą Bińczyk