Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Środa, 2021-03-03

Imieniny: Kingi, Maryna

Nauka zdalna - wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

Artykuły

Kampania społeczno-edukacyjna „Nastoletnia depresja” – „Nie pozwól dziecku wylogować się z życia”

2021-02-22
Powiększ zdjęcie

15. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji jest realizowana pod hasłem „Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie dorosłych na problem depresji wśród nastolatków. Uczestnicy kampanii dowiedzą się m.in.: jak rozpoznać chorobę u dziecka, jak z nim rozmawiać i wspierać w chorobie oraz gdzie szukać pomocy.

Ważnym aspektem akcji jest przedstawienie wpływu pandemii na zdrowie psychiczne nastolatków. Warto podkreślić, że 15. edycja kampanii została przygotowana w odpowiedzi na bieżące problemy, które wynikają m.in. z konieczności pozostawania w domu czy ograniczenia kontaktów rówieśniczych.

Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kampania-spoleczno-edukacyjna-nastoletnia-depresja--nie-pozwol-dziecku-wylogowac-sie-z-zycia

 

Czytaj więcej o: Kampania społeczno-edukacyjna „Nastoletnia depresja” – „Nie pozwól dziecku wylogować się z życia”

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

2021-02-08
Powiększ zdjęcie

Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielosektorową na rzecz pomocy dziecku i rodzinie. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć.

Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

Czytaj więcej o: Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

Sobota dla Rodzica

2021-01-29
Powiększ zdjęcie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu zaprasza rodziców na indywidualne konsultacje ze specjalistami poradni.
Termin 20.02.2021 godz.10.00 - 14.00
Konsultacje mają na celu omówienie wątpliwości dotyczących funkcjonowania dziecka, wsparcie rodziców oraz udzielenie porad dotyczących:

- problemów emocjonalnych dzieci i młodzieży
- mutyzmu
- zaburzeń integracji sensorycznej
- trudności w nauce matematyki
- trudności w nauce czytania i pisania
- gotowości szkolnej.

 Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się na spotkanie. Konsultacje odbędą się na terenie poradni (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6), o umówionej godzinie. Przed spotkaniem trzeba będzie uzupełnić ankietę epidemiologiczną.
Rejestracja telefoniczna od 8.02 do 17.02.2021 r:
tel. stacjonarny  56 622 46 17, 56 648 10 41
tel. mobilny 798 855 963          

Serdecznie zapraszamy
Alina Jaworska
wz. Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu

Czytaj więcej o: Sobota dla Rodzica

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Toruniu

2021-01-18
Powiększ zdjęcie

W Toruniu rozpoczął właśnie swoją działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. W ośrodku przyjmują psychologowie i psychoterapeuci zajmujący się dziećmi, młodzieżą i rodzinami w zakresie szerokiego spektrum problemów emocjonalnych i psychicznych.
Ośrodek jest otwarty codziennie, od poniedziałku do piątku. Pomoc jest bezpłatna, finansowana przez NFZ – wystarczy zadzwonić i umówić się.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 56 66 00 114 lub email: odim@remedis.pl
Więcej:
http://www.remedis.pl/psychoterapia/aktualnosci/31,oznrodek-dla-dzieci-i-mzzodziezzy-rozpoczyna-dziazzalnoznsl

Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Toruniu

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

2021-01-05
Powiększ zdjęcie

W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-okresie-ferii-zimowych

Także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży także w okresie ferii zimowych. W ramach pomocy młodzież szkolna może korzystać z:

  • Infolinii dla dzieci i młodzieży – infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 pod numerem telefonu - 514 333 989.
  • Dyżuru telefonicznego dla rodziców - we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00 pracownicy PPP pełnią dyżur pod numerem telefonu 509 919 079.
  • Możliwości spotkania w Poradni z terapeutą w sytuacji kryzysowej - w celu ustalenia terminu wizyty należy zarejestrować się pod numerami  telefonu: 56 622 46 17 lub 798 855 963.

    https://www.torun.pl/pl/wsparcie-psychologiczne-podczas-ferii
Czytaj więcej o: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych