Społeczna Kampania przeciwdziałania przemocy wobec kobiet „Biała Wstążka”

Od kilku lat Miejski Ośrodek Edukacji i Profilaktyki Uzależnień w Toruniu organizuje akcję w ramach kampanii międzynarodowej „Biała Wstążka”. My również przyłączamy się do tej akcji ...

7 grudnia młodzież szkolna rozdawała białe wstążki, symbol osobistej deklaracji, że osoba ją nosząca, nigdy nie będzie sprawcą przemocy wobec kobiet i będzie reagowała na przemoc wobec nich.

Chociaż kampania skierowana jest do mężczyzn, do uczniów podchodziły również Panie chcące dołączyć się do akcji i przyjąć symboliczną białą wstążkę.

Akcja odbywała się na ulicach miasta, na terenie urzędów, placówek handlowych, oświatowych i na dworcach.

Elementem kończącym przedsięwzięcie był przemarsz ulicą Szeroką, w którym uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska również wzięli udział.