Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Niedziela, 2021-04-11

Imieniny: Filipa, Izoldy
Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Aktualności

Aktualności

Artykuły

XXI edycja akcji Góra Grosza

2020-10-31
Powiększ zdjęcie

Co roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Rozpoczynamy w naszym Internacie XXI edycję zbiórki monet, która potrwa do 31.05.2021r. Zachęcamy do przystąpienia do akcji!

Czytaj więcej o: XXI edycja akcji Góra Grosza

Wyjście na cmentarz

2020-10-28
Powiększ zdjęcie

Kultywując tradycje internatu w  kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich, odwiedziliśmy Cmentarz Ofiar Drugiej Wojny Światowej, zapaliliśmy znicze i uczciliśmy ich pamięć chwilą ciszy.

Czytaj więcej o: Wyjście na cmentarz

Integracja w przeddzień ogłoszenia zdalnego nauczania

2020-10-28
Powiększ zdjęcie

W ostatni dzień przed ogłoszeniem zdalnego nauczania pani Agnieszka przygotowała dla części nowo przyjętych wychowanków zabawy integracyjne. Pod koniec spotkania młodzież wspólnie wykonała gazetkę umieszczając na niej swoje zdjęcia z dzieciństwa. Młodzież zdążyła się lepiej poznać i niestety w zdecydowanej większości opuściła internat.
Mamy jednak nadzieję, że wkrótce się zobaczymy.

Czytaj więcej o: Integracja w przeddzień ogłoszenia zdalnego nauczania

Dary dla schroniska

2020-10-20
Powiększ zdjęcie

W tym roku ponownie ponad 20 poduszek i 70 kołder trafiło do zwierząt ze schroniska. Mamy nadzieję, że  ogrzeją i umilą czas psiakom zwłaszcza, że coraz bardziej odczuwalne jest arktyczne powietrze.

Czytaj więcej o: Dary dla schroniska

Dbamy o psy w Miejskim Schronisku dla Zwierząt

2020-10-08
Powiększ zdjęcie

Udało nam się z panią Agnieszką zawieźć karmę dla psów do Miejskiego Schroniska, zakupioną jeszcze przed ogłoszeniem pandemii. Pieniądze zebraliśmy wśród mieszkańców internatu, którzy ochoczo dokładali się do karmy dla psiaków. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy schronisko, bo w końcu ktoś musi zatroszczyć się o tych, którzy nie potrafią sami zadbać o siebie.

 

Czytaj więcej o: Dbamy o psy w Miejskim Schronisku dla Zwierząt

Dzień Chłopaka 2020

2020-10-05
Powiększ zdjęcie

Nowa formuła Dnia Chłopaka (z uwagi na epidemię) jaką przygotowały dla nas dziewczyny bardzo nam się podobała z uwagi na jej kameralność. Dziewczyny wychodziły na korytarz każdego z pięter i w rytm znanych przebojów dla nas tańczyły. Na koniec występów wręczały nam słodkie upominki.

Dziękujemy, że o nas pamiętałyście!

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka 2020

Nowy rok szkolny i nowa rzeczywistość

2020-10-05
Powiększ zdjęcie

Nareszcie wróciliśmy do naszego drugiego domu, pół roku temu opuszczaliśmy go z nadzieją, że wrócimy za 2, 3 tygodnie. Nikt z nas nie spodziewał się, że pandemia nabierze takich rozmiarów i nie będziemy mogli wrócić do szkoły przez kolejnych kilka miesięcy.

Z radością wróciliśmy do internatu i niestety do nowej rzeczywistości, jaką wyznacza nam Covid-19. Nowy regulamin i wymogi związane z profilaktyką i stosowaniem się do obostrzeń sanitarnych nie są jednak nam straszne, ponieważ chcemy mieszkać w naszej drugiej rodzinie i kontynuować naukę w szkole.

Czytaj więcej o: Nowy rok szkolny i nowa rzeczywistość