Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Odpis 1% rocznego podatku

2021-01-19
Powiększ zdjęcie

Drodzy Rodzice, Pracownicy, Absolwenci
oraz Przyjaciele Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska!

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście skorzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówce oświatowej, do której uczęszczają.
Rozliczając swoje dochody za rok 2020 każdy może przeznaczyć 1% podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole (KRS – 0000121592).
Za pieniądze przekazane przez Państwa naszej placówce zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do pracowni zawodowych, książki do biblioteki szkolnej oraz przeprowadziliśmy drobne remonty - za co serdecznie dziękujemy! Liczymy na Państwa wsparcie także w tym roku.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad poprawnego wypełnienia Deklaracji Podatkowej (Wzór PIT-37) znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce STREFA RODZICA:
http://www.zsis.edu.pl/p,58,przekaz-1-podatku-dla-zsis

Czytaj więcej o: Odpis 1% rocznego podatku

Podsumowanie wyników nauczania, zachowania i frekwencji w pierwszym semestrze roku 2020/21

2021-02-19
Powiększ zdjęcie

Dobiegł końca 1 semestr nauki w roku szkolnym 2020/21 we wszystkich klasach. Czas dokonać podsumowania wyników nauczania, zachowania i frekwencji.

Gratulacje należą się wszystkim uczniom, na szczególne wyróżnienie zasługują klasy osiągające najwyższe wyniki w szkole:

  • pierwsze miejsce uczniowie klasy I Dp ze średnią ocen 4,4
  • drugie miejsce uczniowie klasy II Ag ze średnią ocen 4,24
  • trzecie miejsce uczniowie klasy I Ap ze średnią 4,23

 Pod względem frekwencji:

  • pierwsze miejsce uczniowie klasy I Bp - 91,36%
  • drugie miejsce uczniowie klasy II Dp - 90,81%
  • trzecie miejsce uczniowie klasy I Dp - 90,53%

 Z dumą prezentujemy uczniów osiągających najwyższe wyniki w szkole:

  1. Makowski Mikołaj, klasa II Bg - średnia ocen 5,61
  2. Wysocki Mateusz, klasa III AB - średnia ocen 5,5
  3. Chylińska Wiktoria, klasa IV AA - średnia ocen 5,45 ex aequo Grabowska Dagmara, klasa I Ap - średnia ocen 5,45

 Pragniemy nadmienić, że średnią ocen 4,0 i wyższą uzyskało 52,07 % uczniów w szkole.

Odsetek uczniów z oceną wzorową i bardzo dobrą z zachowania to 49,64%.

 Gratulujemy i życzymy uczniom Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu uzyskania równie wysokich i wyższych wyników na koniec roku szkolnego 2020/21!!!

Czytaj więcej o: Podsumowanie wyników nauczania, zachowania i frekwencji w pierwszym semestrze roku 2020/21

Dzień Bezpiecznego Internetu

2021-02-12
Powiększ zdjęcie

09.02.2021 obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W mijającym tygodniu wychowawcy, nauczyciele oraz Pedagog szkolny Pani Justyna Radomska zaangażowali uczniów do udziału w różnych przedsięwzięciach dotyczących zagadnienia bezpieczeństwa w sieci. Temat ten był podejmowany podczas godzin wychowawczych, uczniowie obejrzeli ciekawe filmy, wzięli udział w szkolnym konkursie przeprowadzonym na platformie Teams pn. "Bądź bezpieczny w sieci". Kolejni nauczyciele wraz z uczniami przystąpili także do projektu "Przystań w sieci".

Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu

Usługi w smartfonie - mLegitymacja szkolna

2021-01-29
Powiększ zdjęcie

Zachęcamy wszystkich uczniów ZSIŚ do przystąpienia do programu mLegitymacja szkolna. Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.
Pani Dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu podpisała stosowne porozumienie Ministerstwem Cyfryzacji i dzięki temu wszyscy uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji.
Osoby zainteresowane przystapieniem do projektu powinny przesłać swoje zdjęcie (skan) do wychowawcy.
O korzyściach wynikających z posiadania legitymacji szkolnej wyświetlanej na ekranie telefonu możesz przeczytać na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.  
https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna

Czytaj więcej o: Usługi w smartfonie - mLegitymacja szkolna

101 rocznica powrotu Torunia do wolnej Polski

2021-01-19
Powiększ zdjęcie

18 stycznia przypada 101 rocznica powrotu Torunia do wolnej Polski. Odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 roku spowodowało powrót na mapę Europy odrodzonej Rzeczypospolitej, jednak nie oznaczało przywrócenia suwerenności we wszystkich polskich miastach i regionach. Dopiero realizacja postanowień traktatu wersalskiego sprawiła, że m.in. Toruń powrócił do Macierzy.
Wkroczenie wojsk polskich oraz przejęcie władzy nad Toruniem z rąk niemieckich 18 stycznia 1920 były wydarzeniami oczekiwanymi przez tysiące Polaków zamieszkujących ówczesną stolicę województwa pomorskiego. Zabór pruski oznaczał dla torunian utratę niezależności oraz gospodarczy upadek, dlatego przybycie żołnierzy Dywizji Pomorskiej dowodzonych przez płk. Stanisława Skrzyńskiego oraz przyjazd dowódcy Frontu Pomorskiego – gen. Józefa Hallera dawały Polakom szczególny powód do radości i nadziei na lepsze życie w polskim już grodzie Kopernika.

Czytaj więcej o: 101 rocznica powrotu Torunia do wolnej Polski